• 09153312943
  • 09020665543

توضیحات تکمیلیخواص خرما برای همه ما آشکار است. اما برخی از خواص ویژه خرما عبارتند از این که غذائیت خرما زیاد و خون ساز است. خرما برای فربه ساختن بدن و تقویت قوای جنسی سرد مزاجان و بیماری‌های ناشی از سردی و درد كمر و نرمی مفاصل تاثیر بی نظیری دارد.
خُرما با نام علمی Phoenix dactylifera گیاهی تک‌لپه‌ای و گرمسیری جزو تیره نخل‌ها است که میوه‌اش خوراکی و دارای هسته‌ای سخت، پوستی نازک و طعمی شیرین است و شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان می‌گردد، ارتفاع نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر یا بیشتر می‌رسد.
خُرما در عربی تمر و به هندى كهجور و چهارا نام دارد. نخل یا مُوخ عنوانی است که به گیاهانی از خانواده‌های مختلف اطلاق می‌شود که بیش از همه گیاه خرما به نام نخل معروف است.
خرما از دورانِ باستان در رژیم غذایی انسان وجود داشته‌ و یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های کشت شده به دست انسان است. اين ميوه برای مسلمانان دارای اهميت مذهبی بوده و نام آن چندين مرتبه در قرآن آمده است.
درخت خرما بيش از دويست سال عمر می‌كند و اجزای آن خواص و فواید بسياری دارد، قسمت‌های مختلف خرما شامل: ميوه، برگ، گل، دانه و صمغ است و هر بخش منابع مهمی از تركيبات موثر را دارا است.

مهمترین و معروفترین انواع خرما

 در دنيا حدود ۲۰۰ نوع خرما وجود دارد كه تا كنون ۱۲۰ نوع از آن شناخته شده و مورد بررسی قرار گرفته‌اند. خرما، طلای سیاه ایران و یکی از محصولاتی است که در سراسر کشور برای ساخت و تولید غذاها و نوشیدنی‌های مختلف از آن استفاده می‌شود. خرمای ایران در کنار زعفران، پسته، خاویار و فرش در دنیا زبان زد خاص و عام است.

 

راه های ارتباط با ما

نشانی : مشهد میدان هفت تیر صارمی ۳۸پلاک ۷۴ واحد اول

تلفکس : 38649562-051

موبایل : 3943-331-0915

واتس اپ : 5543-066-0902

آدرس ایمیل : Info@shoorvazyco.com

نظرات کاربران